Kollajen doku hastalığı olup ; gözün korneasının ( saat camı gibi olan kısmın ) incelmesi ve öne doğru sivrilmesidir. Ortalama 32 yaşa kadar ilerler düzensiz ve yüksek astigmat söz konusudur. Hasta gözlükle bir türlü net göremez.

Belirtileri : Yüksek astigmatizm ,  devamlı değişen gözlük numarası, kaşınma, kızarıklık ve kamaşma, genetik ve travmatik sebepli olabilir. Erken teşhis çok önemlidir.

KERATOKONUS TEDAVİSİ:

Tedavi ne kadar erken yaşta teşhis konup tedavi başlarsa o kadar iyi olur. Tedavi ilerlemeyi durdurmaya yönelik tedavidir. Hastalık tamamen geçmez.

Hastanın şikayeti; gözlük taktığı halde az görme ve devamlı göz derecesinin ilerlemesi.

Tedavide esas amaç ; ilerlemeyi durdurmak ve tabi daha iyi bir görme elde etmektir.

-İlerlemeyi durdurmak için yapılan tek tedavi Corneal Cross Linking ( CCL ) türkçe anlamı ile Kornea çapraz bağlarını güçlendirmektir.

-
Düşük görme keskinliğini arttırmak : Görmeyi en iyi arttıran sert keratokonus lensleridir.

-Kornea içine germe halkası (İntra Corneal Ring Segment ICRS) yerleştirilmesi.-5.00D kadar miyop atigmat düzeltmede yardımcı olur.ICRS ' ten sonra verilecek gözük derecesi düşük olur,hastanın görme keskinliğinde artma olur.

Bütün bu tedaviler merkezimizde yapılmaktadır.

  • Özel Akdeniz Lazer Göz Merkezi

    Akdeniz Lazer Göz Merkezi Nisan 1997 de 35 göz hekiminin eşit ortaklığı ile kuruldu. (İskendurun,Ceyhan,Adana,Mersin'deki göz doktorları) Amaç gözlükten kurtulmak isteyen hastalarımıza "Excimer Lazer" uygulayarak gözlükten kurtulmak idi. Merkezimizde 1997'de Amerikan Sağlık Örgüt (FDA) nın onay verdiği makina ve yöntemle Excimer lazer uygulanmaya başlandı. 2005 de "Wavefornt" teknolojisi uygulanmak üzere ikinci Excimer cihazımızı getirdik. Ve "Wavefornt" a uygun gözlere bu teknolojiyi uygulamaktayız.

  • İletişim
  • Sümer Mah. 69164 Sk. No:3 Seyhan/ADANA
  • 0322 454 38 38
  • 0322 459 51 03
Tüm hakları saklıdır. © 2020 Tasarım ve Kodlama : 2 ADAM YAZILIM